Imię/Nazwa:
Email:
You Tube   
Strona główna Aktualności Z życia miasta Drugie Dożynki Gminne, Rębowo 2013
Drugie Dożynki Gminne, Rębowo 2013
21 października 2016 Opublikował Administrator w dziale Z życia miasta

W minioną niedzielę barwny korowód rozpoczął tegoroczne Gminne Uroczystości Dożynkowe. Orkiestra  OSP Rębowo, starostowie dożynek, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Rębowie, delegacje sołeckie z wieńcami i koszami dożynkowymi, wieniec  Gminy i Miasta Wyszogród, władze samorządowe, zaproszeni goście przemaszerowali na plac przy strażnicy OSP Rębowo. Symbolicznym przecięciem wstęgi Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród przekazał nowo zmodernizowany obiekt Prezesowi OSP Rębowo, Panu Teofilowi Boszko. Ksiądz Jan Augustynowicz, Proboszcz Parafii Rębowo dokonał poświęcenia obiektu. Uroczysta msza święta polowa została odprawiona w intencji wszystkich Rolników i Mieszkańców Gminy i Miasta Wyszogród przez Ks. Jana Augustynowicza w asyście Ks. Kanonika Zenona Glicnera, Ks. Grzegorza Przybyłek, Proboszcza Parafii Wyszogród, Ks. Marka Jędrzejwskiego, Proboszcza Parafii Kobylniki, O. Stanisława Deleżucha, Klasztor Ojców Franciszkanów. Po zakończeniu mszy św. uczestnicy dożynek wysłuchali popisu Orkiestry OSP Rębowo.

Oficjalne uroczystości rozpoczął występ uczniów Szkoły Podstawowej w Rębowie, który nagrodzony został gromkimi brawami oraz podziękowaniem Burmistrza dla młodych artystów.
Nie zabrakło również ciepłych słów i podziękowań dla Rolników  za trud całorocznej pracy przekazanych przez Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród i Starostę Płockiego, Pana Michała Boszko.
Po oficjalnych występach starostowie dożynek Pani Zdzisława Dobosz i Pan Wojciech Kapitan przekazali bochen chleba gospodarzom dożynek Burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród, Mariuszowi Bieńkowi i Przewodniczącemu Rady Gminy i Miasta Wyszogród, Marysiowi Mieszkowskiemu.
Obrzęd dożynkowy zakończony został występem Kapeli Mazowieckiej z Sochaczewa. Na scenie nie zabrakło naszych stałych artystów zespołu PROMYK w towarzystwie „byłych przedszkolaków”, pod kierunkiem Pana Antoniego Dąbrowskiego, którzy rozśpiewali zgromadzoną publiczność. Występ, zarówno najmłodszych „calineczek”, jak i chóru wywołał aplauze publiczności i słowa podziękowania Burmistrza.
Następnie na scenę pojawił się zespół  Maxel, który wprowadził wszystkich w taneczne rytmy disco polo. Najmłodsi uczestnicy dożynek rozbawieni zaprezentowali roztańczoną zumbę w Rębowskim Domu Kultury.
Na zakończenie zaprezentował się zespół ANDRE skupiając przy scenie wielu sympatyków.
Przepiękne stoiska sołeckie z przygotowanymi przez mieszkańców sołectw i miasta Wyszogród produktami lokalnymi, bogaty program uroczystości, mnóstwo gości i niewielki deszcz to kwintesencja tegorocznego święta plonów . Za nami Dożynki Gminne, Rębowo 2013.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację dożynek, uczestnikom uroczystości, a w szczególności mieszkańcom przygotowującym stoiska sołeckie Samorząd Ziemi Wyszogrodzkiej składa serdeczne podziękowania.


GALERIA Wstecz
Wszystkie prawa zastrzeżone © Wyszogród.pl
Projekt i wykonanie: HEDEA.pl