Psiaki do adopcji - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Szanowni Państwo,

zjawisko bezdomności zwierząt to złożony problem, z którym borykają się bez wyjątku wszystkie gminy i miasta na terenie kraju. Na podstawie podpisanej umowy, wszystkie bezdomne psy z terenu Gminy i Miasta Wyszogród trafiają pod opiekę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie, pow. ciechanowski, gm. Regimin.

Strona internetowa schroniska: www.schronisko.pukciechanow.pl otwiera się w nowej karcie

Facebook: www.facebook.com/schroniskopawlowo otwiera się w nowej karcie

Telefon:(23) 611 13 59

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nawet najlepsze schronisko nie zastąpi jednak prawdziwego domu, dlatego w niniejszej zakładce publikowane będą na bieżąco zdjęcia i opisy psiaków aktualnie przebywających w schronisku. Wszystkie zwierzaki są kompleksowo przygotowane do adopcji. Pamiętajmy: adopcja psa musi być decyzją przemyślaną. W schronisku znajduje sie wiele wspaniałych zwierząt zasługujących na lepsze życie. My zachęcamy jednak do adopcji psiaków pochodzących z terenu naszej Gminy i Miasta. Poznajmy zatem naszych bohaterów:

/Zdjęcia nowych podopiecznych, którzy w ostatnim czasie trafili pod opiekę Schroniska znajdują się na samym dole./

 

WUDU (4381) samiec

Zdjęcie psa WUDU

"WUDU jest psem w typie rasy owczarek niemiecki. Jest psem posłusznym, ułożonym, zna podstawowe komendy, potrafi ładnie chodzić na smyczy, nie koniecznie toleruje koty, wobec innych psów raczej nie przejawia agresji. Ma silne cechy psa stróżującego, to typowy pies jednego właściciela."

WIFI (4047) samiec

Zdjęcie psa WIFI

"WIFI trafił do nas 13.04.2017r. z Gminy Wyszogród. Jest starszym, łagodnym psem, trochę nieufnym. WIFI został już zaczipwoany, zaszczepiony p/wściekliźnie, a przed adopcją zostanie wykastrowany."

WEST (4185) samiec

Zdjęcie psa WESTY

"West wrócił interwencyjnie do schroniska !!!!! W dniu 28 marca 2018 r. po miesiącu od dnia adopcji odebraliśmy właścicielowi Westa. Pies mimo zapewnień adoptującego trafił na łańcuch i to na łańcuch krótszy niż 3 metry, nie miał też stałego dostępu do wody. Przypominamy: SCHRONISKO NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH !!!!! West nadal szuka domu, ale bez łańcucha i innych psów (nie dogaduje się z innymi psami, z suczkami jest natomiast zgodny). Po ponad półrocznym pobycie Westa w naszym schronisku, West przeszedł zmiany w swoim zachowaniu. Od paru miesięcy wykazuje bardzo silne cechy psa stróżującego i o ile pracowników i wolontariuszy, którzy go co sobotę wyprowadzają toleruje i jest dla nich łagodny, o tyle obce osoby, które odwiedzają nasze schronisko z chęcią by zjadł. Nie dogaduje się również z innymi psami. Jest ogromnym psem, a przy tym uwielbia się łasić, przytulać i być drapanym. Umie chodzić na smyczy, jest też pokojowo nastawiony do kotów (nasza cierpliwa kotka biurowa Merry sama osobiście sprawdzała). Polecamy psa do domu z ogrodzonym podwórzem i zadaszonym kojcem, gdyż z przekazanej informacji od Pani, do której się przybłąkał, West bez problemu radzi sobie z niższymi ogrodzeniami."

WITUŚ (4363) samiec

Zdjęcie psa WITUSIA

"WITUŚ piesek w typie rasy szpic, kiedy do nas trafił z miejscowości Bolino był strasznym dzikusem, skulonym pieskiem, który wciskał się w najgłębszy kąt. Od jakiegoś czasu wolontariusze rozpoczęli z nim pracować, ale WITUŚ nadal jest mocno bojaźliwy. Mimo to jest nadzieja, bo WITUŚ jest też pieskiem ciekawskim i przejawia chęć kontaktu z człowiekiem. Na dzień dzisiejszy ochoczo podchodzi do ręki, a jeszcze chętniej jak w ręku jest dla niego smaczek. WITUŚ nie potrafi chodzić na smyczy. Szukamy dla niego domu z doświadczeniem w pracy z psami lękliwymi. Przed adopcją WITUŚ zostanie wykastrowany."

WIGOR (4634) samiec

Zdjęcie psa WIGORA

"WIGOR przyjechał do nas z miejscowości Ciućkowo. Kiedy trafił do schroniska w pierwszych tygodniach był bardzo mocno bojaźliwy, nieufny i panicznie bał się wody z węża. WIGOR jest psem młodym, pełnym energii, łagodnym. Ma miękką, dłuższą sierść o pięknym umaszczeniu. WIGOR na dzień dzisiejszy nie jest już psem bojaźliwym, ale na odważniejsze głaskanie czy przytulanie nie pozwala. To on wytycza granicę swojej autonomiczności. WIGOR mimo, że jego koledzy z boksu wychodzą na spacery z wolontariuszami (RUTEK i KAMPUS) nie zdecydował się jeszcze, nie potrafi chodzić na smyczy, ale na pewno sprawdzi się jako doskonały stróż posesji. Przed adopcją WIGOR zostanie wykastrowany."

WAJBER (4868) samiec

Zdjęcie psa WEJBERA

WAJBER trafił do nas prawdopodobnie po wypadku komunikacyjnym z kilkutygodniowym złamaniem tylnej prawej łapy. Lekarz podjął decyzję o operacji tej łapy. WAJBER jest już po operacji łapy ale teraz najlepiej jakby szybko znalazł dom, w którym przyszli właściciele mogliby zająć się rehabilitacją łapy, ponieważ WAJBER dłuższy czas jej nie obciążał i powstały zaniki mięśni. WAJBER ogólnie jest psem łagodnym, przyjaznym, potrafi chodzić na smyczy. Czy ktoś ulituje się nad pieskiem?"

WOJAK (4936) samiec

 Zdjęcie psa WOJAKA

WOJAK trafił do schroniska z miasta Wyszogród. To bardzo sympatyczny starszy pies, jest łagodny, przyjazny, wesoły, potrafi podawać łapę, wzorowo chodzi na smyczy i raczej dogaduje się , innymi psami. Przed adopcją zostanie wykastrowany. Wszystkie psy w schronisku są zaczipowane, zaszczepione przeciwko wściekliźnie, odpchlone i odrobaczone. Polecamy tego dużego psa do adopcji.

 

WERDŻIN (4951) samiec

Zdjęcie psa WERDŻINA

WERDŻIN trafił do schroniska z miejscowości Kobylniki. Jest psem łagodnym, ale bojaźliwym, nie ufa człowiekowi, nie potrafi chodzić na smyczy. Jest przyjaźnie nastawiony do innych psów. Pies wymaga pracy doświadczonej osoby znającej się na psiej psychice. Przed adopcją WERDŻIN zostanie wykastrowany.

WUWU (5039) samiec

WUWU

 

WUWU błąkał się w miejscowości Ciućkowo. WUWU mimo, że jest burym kundelkiem nierzucającym się w oczy to psią osobowość ma cudowną. Jest wrażliwym, delikatnym, ale jednocześnie wesołym i kontaktowym, młodym pieskiem. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i innych psów, słabo potrafi chodzić na smyczy, ale to tylko kwestia nauki. Dzięki swojej wielkości idealnie nadaje się nawet do małego mieszkania.
Prosimy podaruj mu kochający dom. Przed adopcją WUWU zostanie wykastrowany.

WIRKON (5052) samiec

WIRKON

WIRKONA w Wyszogrodzie znali pewnie wszyscy mieszkańcy, gdyż WIRKON błąkał się między innymi w pobliżu sklepu Biedronka od kilku lat. Jedni mówili, że pies ma właściciela inni, że jest bezdomny, a że mieszkał głównie na ulicy to w końcu trafił do schroniska. WIRKON jest psem przesympatycznym w stosunku do człowieka, łagodniejszego psa niż on pewnie nie ma. W stosunku do innych psów też jest przyjaźnie nastawiony. Uwielbia kontakt z człowiekiem i jak tylko go traci z oczu to zaczyna zawodzić (smutno skamle). WIRKON pięknie chodzi na smyczy, jest psem czystym, spokojnym i posłusznym. WIRKON w trakcie tułaczki stracił końcówkę prawego ucha, ma też ubytki w uzębieniu. Bardzo mocno go polecamy do adopcji. Przed adopcją zostanie wykastrowany.

WIKA (5019) samica

 WIKA

WIKA trafiła do nas z miejscowości Rakowo. Jest psem wesołym, energicznym, przyjaznym, kontaktowym, potrafi chodzić na smyczy, ma przyjazny stosunek do innych psów.
Przed adopcją WIKA zostanie wysterylizowana.

WUZER (5103) samiec

WUZER

Razem z WIESIEM trafił pod opiekę schroniska z m. Grodkowo. Jest troche wyccofany i bojaźliwy jednak gdy już się do kogoś przekona wtedy odwdzięcza się całym sobą.

WEBER (5191) samiec

WEBER

WEBER trafił do schroniska z Wyszogrodu, gdzie błąkał się od dłuższego czasu w rejonie ulicy Okólnej. Jest to spokojny, łagodny i wesoły psiak, który dodatkowo ma swój temperament.Za adopcję na pewno odwdzięczy się wielką miłością.

WANAD (5269) samiec

WANAD

WANAD trafił do nas z miejscowości Drwały. Jest to spokojny, łagodny pies, potrafi chodzić na smyczy, raczej dogaduje się z innymi psami. WANAD jest trochę w typie pinczera średniego, jest mały, ma króciutką sierść, więc idealnie nadaje się do mieszkania na przykład w bloku. Przed adopcją piesek zostanie wykastrowany.

WOMIR (5291) samiec

WOMIR

WOMIR trafił do nas z Wyszogrodu, gdzie błąkał się od dłuższego czasu. Jest to spokojny, łagodny, przyjazny pies, zna podstawowe komendy np. "podaj łapę", potrafi chodzić na smyczy. Niestety trafił do nas ze złamaniem tylnej lewej łapy, będzie miał operację. WOMIR nie dogaduje się z innymi samcami.

 

Zapisz się do naszego newslettera