Kultura, oświata, sport - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Sieć placówek oświatowych i wychowawczych w Gminie i Mieście Wyszogród tworzą:

  • Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie,
  • Gimnazjum w Wyszogrodzie,
  • Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie;
  • Szkoła Podstawowa w Rębowie,
  • Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Kobylnikach,
  • Przedszkole Samorządowe w Wyszogrodzie,
  • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszogrodzie oraz Filia w Rębowie.

Szkoły posiadają dobrze wyposażone pracownie informatyczne. Na terenie przyległym do szkół zostały stworzone warunki do uprawiania sportowych gier zespołowych i lekkoatletyki.

Od trzydziestu lat w naszym mieście prowadzi działalność Oddział Towarzystwa Naukowego Płockiego. W pięknym obiekcie organizowane są narady, konferencje, sympozja naukowe oraz wystawy artystyczne. Działające na naszym terenie biblioteki dysponują zbiorem liczącym 37398 książek oraz 32 tytułami czasopism, z których korzysta 1500 czytelników. Zakres tematyczny gromadzonych i udostępnianych zbiorów jest uniwersalny. Obejmuje książki naukowe i popularnonaukowe, literaturę piękną, lektury szkolne. Biblioteki prowadzą także działalność informacyjną, lekcje biblioteczne, działalność oświatową w oparciu o posiadany księgozbiór. W kącikach czytelniczych udostępniany jest księgozbiór podręczny i bieżąca prasa. Biblioteka prowadzi także działalność kulturalną, edukacyjną i oświatową organizując spotkania autorskie, prelekcje, wystawy, których odbiorcami jest szczególnie młodzież szkolna. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 oraz w soboty od 9.00 do 13.00.

Niedawno rozpoczął swoją działalność Klub Środowiskowy. Zaadoptowano na niego pomieszczenia po dawnej Bibliotece. Wykonano tam wszystkie potrzebne remonty. Wyposażono go w komputery, sprzęt video, bilard i sprzęt świetlicowy. Głównym założeniem organizatorów Klubu jest opieka i praca z młodzieżą z rodzin patologicznych. Utworzono sekcję szachową. Miejsce to służy młodzieży i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wyszogród stwarza swym mieszkańcom, a także przyjezdnym, dobre warunki do czynnego wypoczynku i rekreacji. Miłośnicy sportowego stylu życia mają do dyspozycji stadion sportowy LKS "Stegny". Odbywają się na nim liczne mecze piłki nożnej, które gromadzą rzesze kibiców. Corocznie w maju na stadionie odbywają się zawody strażackie z okazji Dnia Strażaka. Z imprez masowych odbywających się w mieście warto wymienić - Dni Wisły (czerwiec).  Jest to impreza, która przyciąga mieszkańców nie tylko naszego miasta i gminy, ale także wszystkich sąsiadujących z nami gmin. Liczne atrakcje sportowe i artystyczne, występy znanych zespołów i piosenkarzy sprawiają, że nasz amfiteatr nad Wisłą ożywa, a wspaniałe widoki nadwiślańskie jakie można podziwiać z Tarasu Widokowego budzą zachwyt każdego turysty.

Od niedawna Wyszogród poszczycić się może pełnowymiarową Halą Sportową, która służy głównie dzieciom i młodzieży, ale również mieszkańcom i przyjezdnym.

Zapisz się do naszego newslettera