ERASMUS PLUS: dzień bezpiecznego Internetu - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Na grafice znajduje się fragment globu ukazyjący kontynent Europę. Na mapie europy umieszczone są proporce/flagi poszczególnych państw. W lewym górnym rogu biały napis Erasmus Plus na niebieskim tle.

Realizując międzynarodowy projekt programu Erasmus Plus Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie zainicjowała w roku 2021 obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja zachęca do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę wspierania pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy dbać o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym.

We współpracy z włoskimi i chorwackimi partnerami, najważniejszym narzędziem komunikacji i realizacji działań jest Internet. Dlatego też niezmiernie ważne jest promowanie bezpieczeństwa w sieci. W ramach tegorocznej akcji polscy uczniowie wraz z opiekunami przygotowali w języku angielskim prezentację multimedialną o cyberzagrożeniach, której celem była:
- popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online,
- podkreślenie potencjału Internetu jako narzędzia do wykorzystania w edukacji i kontaktach z rówieśnikami,
- rozwijanie umiejętności posługiwania się: technologią informacyjną, komputerową i oprogramowaniem graficznym.

Prezentacja została opublikowana na platformie eTwinning i udostępniona partnerom. Na podstawie zawartych w niej wiadomości 25 marca 2021 roku przeprowadzono quiz e-learningowy przygotowany w programie Quizizz, którego celem było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie zagrożeń w sieci oraz uwrażliwienie młodych ludzi na negatywne, niebezpieczne zjawiska pojawiające się w wirtualnym świecie.
Zwycięzcami w tej rywalizacji zostali:
I miejsce - Ena Vućina z Chorwacji
II miejsce - Laura Paić z Chorwacji
III miejsce – Mikołaj Klus z Polski

W kwietniu br. przeprowadzono także konkurs graficzny, w którym uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także kreatywnością i umiejętnością wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej. Zadaniem uczniów było wykonać w dowolnym programie graficznym komiks pokazujący bezpieczne zachowania w sieci.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy udowodnili swoją dojrzałość poprzez zaprezentowane w komiksach treści, wykazali się także profesjonalizmem w obsłudze programów graficznych. Wybór laureatów był bardzo trudny, ostatecznie wyłoniono po jednym zwycięzcy z każdego kraju partnerskiego:
I miejsce Polska- Piotr Ciarka
I miejsce Chorwacja – Dana Kelam
I miejsce Włochy – Bozza Elena

GRATULUJEMY!!!
CONGRATULATIONS!!!

Zapisz się do naszego newslettera