ERASMUS PLUS: wizyta nauczycieli SP Wyszogród we Włoszech - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

7 czerwca 2021r. delegacja nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie wyleciała do Włoch w celu realizacji zadań z projektu Erasmus+.

Pierwszy dzień pedagodzy spędzili na zwiedzaniu urokliwego miasta Bari w południowych Włoszech, które jest największym miastem położonym nad Adriatykiem. Katedra Świętego Sabina zachwycała swoim romańsko-gotyckim stylem. Partnerzy projektu odwiedzili również romańską Bazylikę Świętego Mikołaja, a spacer wzdłuż brzegu Morza Adriatyckiego był niezapomnianym doświadczeniem.  Pierwszy dzień zakończył się na omówieniu i podsumowaniu dotychczasowych działań, które odbywały się online.

Drugi dzień wizyty we Włoszech polsko-chorwacka delegacja nauczycieli rozpoczęła od spotkanie we włoskiej szkole z Burmistrzem miasta Laterza, Dyrektorem szkoły Marconi-Michelangelo oraz uczestnikami projektu Erasmus+. Włoscy uczniowie przygotowali dla gości krótki koncert. Wielkim zaskoczeniem było odśpiewanie i zagranie na fletach przez dzieci hymnów narodowych trzech państw partnerskich. Miłe słowa skierował do partnerów Burmistrz miasta Laterza i Dyrektor szkoły, którzy podziękowali za owocną współpracę, nawet w czasie pandemii.

Każdy dzień wizyty we Włoszech to zdobywanie nowych doświadczeń. Podczas obserwacji zajęć lekcyjnych prowadzonych przez włoskich nauczycieli w języku angielskim można było  zaobserwować,  w jaki sposób włoscy uczniowie zdobywają i poszerzają swoje umiejętności językowe i informatyczne.  W trakcie lekcji delegacje zapoznały się z nowymi, ciekawymi metodami nauczania języka angielskiego, tworzeniem filmu i animacji z wykorzystaniem Scratch'a, ale także mogli porównać sposoby oceniania uczniów oraz poznać włoski system edukacji, porównać treści podstawy programowej realizowane w naszych krajach partnerskich. Zaprezentowane podczas zajęć ćwiczenia praktyczne zostaną wykorzystane przez partnerów z Polski i Chorwacji podczas prowadzenia zajęć w swojej szkole.  

Podczas  pobytu we Włoszech polscy nauczyciele mieli możliwość spotkać się z Burmistrzem miasta Laterza i porozmawiać o pracy  i funkcjonowaniu Urzędu Miasta.Gospodarze pokazali pedagogom także urokliwe miejsca znajdujące się w pobliżu ich szkoły. Miasto Monopoli położone nad Morzem Adriatyckim i Alberobella oraz miasto wykute w skale -Matera zachwycały swoim pięknem.

Wizyta polsko-chorwackiej delegacji nauczycieli zakończyła się spotkaniem z udziałem wszystkich pracowników szkoły włoskiej, podczas którego omówiono wizytę oraz zaplanowano kolejne działania.

Warto także nadmienić, iż w lokalnej gazecie ukazał się artykuł o wizycie nauczycieli z Polski i Chorwacji we włoskiej szkole.

ZDJĘCIE_1 (.jpg)

ZDJĘCIE_2 (.jpg)

ZDJĘCIE_3 (.jpg)

Zapisz się do naszego newslettera