Projekt matematyczny - mPotęga Math games 2021 - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Math games – to projekt o tematyce matematycznej, który był realizowany w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie. Projekt został nagrodzony grantem w wysokości 7151 zł. Cała kwota dofinansowania pochodziła z mFundacji działającej przy mBanku.

Zajęcia projektowe odbywały się od września do grudnia 2021 r. , podczas których uczniowie mieli możliwość zapoznać się z budową, zasadą działania oraz programowaniem drukarki 3D. Umiejętności praktyczne wykorzystali do stworzenia gier planszowych o tematyce matematycznej. Zaprojektowali również specjalna wersję dla przedszkolaków, która została przekazana do Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie.

Dla uczestników projektu została zorganizowana wycieczka do Płocka. Dużym zainteresowaniem ze strony uczniów cieszył się konkurs matematyczny zorganizowany w trzech kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8. Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione w ramach budżetu projektu i uzyskanego dofinansowania z mFundacji.

Mamy nadzieję, że mFundacja będzie prowadziła nabór wniosków do IX edycji programu mPotęga. Z przyjemnością weźmiemy w nim udział.

Zapisz się do naszego newslettera