Gdzie można złożyć wniosek o świadczenia pieniężne za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy? - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Informujemy,  mieszkańców Gminy i Miasta Wyszogród, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy do własnych domów, że  wnioski o refinansowanie kosztów ich pobytu można składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie przy ul. Rębowskiej 42

Wzór wniosku można pobrać ze strony : https://samorzad.pap.pl/sites/default/files/2022-03/D2022000060801.pdf

Mieszkańcy mogą liczyć na 40 zł za dzień za osobę, której udzielono pomocy w formie zakwaterowania i wyżywienia. Bez względu na to, kiedy osoba złoży wniosek będzie przydzielony od momentu, w którym przyjęto pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Środki będą wypłacane wstecz, a nie „z góry” i będą wypłacane przez 60 dni. Wniosek będzie obejmował czas, który faktycznie uchodźcy spędzili w domu rodziny, która pomogła im w zakwaterowaniu i wyżywieniu.

Warunkiem otrzymania środków finansowych jest złożenie wniosku. Samorząd na jego rozpatrzenie będzie miał miesiąc ( 30 dni ). Przyznanie lub wypłata świadczenia może być uzależniona od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeśli w złożonym wniosku znajdą się nieprawdziwe informacje.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Wyszogrodzie pod nr telefonu: /24/ 231-13-93.

Zapisz się do naszego newslettera