Upływa czas na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

30 czerwca 2022 roku upływa czas na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Obowiązek ten dotyczy właścicieli lub zarządców budynków i lokali – zarówno mieszkalnych, jak i niemieszkalnych – w których znajduje się źródło ciepła. Tym, którzy zaniedbają sprawę, grozi kara w wysokości nawet 5 tys. złotych.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) została uruchomiona 1 lipca 2021 roku przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest zebranie kluczowych informacji na temat źródeł ogrzewania w budynkach, co pomoże m.in. w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce.

Czas na złożenie deklaracji do CEEB ustalono na 12 miesięcy, co oznacza, że termin upływa 30 czerwca 2022 roku. W przypadku instalacji nowego źródła ciepła, np. gdy wymieniamy przestarzały kocioł, deklarację musimy złożyć do 14 dni od jego uruchomienia.

W przypadku niezłożenia deklaracji pomimo obowiązku przewidziano kary. Na początek grozi nam grzywna w wysokości do 500 złotych. Jeśli sprawa trafi do sądu, za zaniedbanie zapłacić można nawet 5 tys. złotych.

Deklarację można złożyć w  formie papierowej – listownie bądź osobiście w Urzędzie Gminy i Miasta Wyszogród, ul. Rębowska 37 pokój nr 3, 09-450 Wyszogród

- deklaracja budynki i lokale mieszkalne: POBIERZ (.pdf)

- deklaracja budynki i lokale niemieszkalne: POBIERZ (.pdf)

Można tego dokonać również samodzielnie bez wychodzenia z domu. Żeby to zrobić trzeba posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny i kliknąć w poniższy link.

http://www.zone.gunb.gov.pl/.

Zapisz się do naszego newslettera