Rodzicu, od 1 lipca możesz złożyć wniosek o Dobry start! - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Chociaż do powrotu uczniów do szkół pozostały dokładnie dwa miesiące, rodzice już mogą składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. – Im wcześniej złożony wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto i pozwolą pokryć wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Nie warto zwlekać – zachęca minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Dobry start” to program, który pomaga odciążyć domowe budżety rodzin z dziećmi w wieku szkolnym w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje na każdego ucznia do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

Rodzicu, złóż wniosek!

– Dzisiaj, 1 lipca, rozpoczął się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”, który jest z nami już od 2018 r. i cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców i opiekunów. Wnioski bardzo sprawnie złożymy online i gorąco zachęcam, by zrobić to jak najszybciej. Dzięki temu pieniądze trafią na konta jeszcze przed 1 września – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie w ramach programu „Dobry start” przyjmowane są wyłącznie online. Do dyspozycji rodziców i opiekunów są 3 kanały elektroniczne:

  • Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
  • Platforma Usług Elektronicznych ZUS
  • Bankowość elektroniczna.

Nie będą nam potrzebne żadne dodatkowe zaświadczenia np. o dochodach – Dobry start przysługuje bez względu na wysokość zarobków.

Zapisz się do naszego newslettera