Opaski bezpieczeństwa dla seniorów - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Dzięki staraniom Pani Burmistrz Iwony Gortat Gmina i Miasto Wyszogród uzyskała wsparcie na realizację Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023.
 
  • Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów od 65 roku życia - niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia.
  • Wsparciem objętych zostało 21 seniorów z naszej gminy, którym zostały przekazane tzw. "opaski bezpieczeństwa" wraz z usługą teleopieki. Całkowity koszt dofinansowania z budżetu państwa wynosi 24.822,52 zł, wkład gminy 3.330,00 zł.
  • Usługa „opieki na odległość” realizowana w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” dla mieszkańców Gminy Wyszogród jest bezpłatna.
  • Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z całodobowym centrum monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorowi, ale także jego rodzinie.
  • Pozwala na bardziej bezpieczne, komfortowe funkcjonowanie w swoim środowisku lokalnym. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka). W zależności od sytuacji może on poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe.

Zapisz się do naszego newslettera