Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród — odznaczona brązową odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród — odznaczona brązową odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej"
23 maja 2023 roku na terenie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 w Płocku odbyły się obchody Dnia Strażaka, w którym uczestniczył Pan Maciej Wąsik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Marek Martynowski Senator RP, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski, Komendant Miejski PSP w Płocku st.bryg. Adam Dobrosielski, a także samorządowcy, duchowni i zaproszeni goście. Uroczysty apel rozpoczęto złożeniem meldunku Maciejowi Wąsikowi Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przez dowódcę uroczystości st. kpt. Michała Żółtowskiego o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu. Następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego wciągnięto flagę na maszt. Po powitaniu gości i okolicznościowym przemówieniu st. bryg. Adama Dobrosielskiego dokonano wręczenia medali, odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe i wyróżnień.
Wśród odznaczonych była Burmistrz Gminy i Miasta Iwona Gortat, która została odznaczona — Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
Odznakę nadaje minister właściwy do spraw wewnętrznych, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Odznaka przyznawana jest między innymi za długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
Jest to szczególne i zaszczytne uhonorowanie działań na rzecz pożarnictwa i bezpieczeństwa, tym bardziej gratulujemy i cieszymy się, że Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Iwona Gortat znalazła się w gronie odznaczonych.
Obecny na uroczystości Pan Maciej Wąsik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał w postaci symbolicznych aktów 6 pojazdów pożarniczych, wśród których był pojazd ATV/UTV typu Quad 
z przyczepką przekazany dla OSP Wyszogród. Druhowie z OSP Wyszogród obecni byli podczas uroczystości, a poczet sztandarowy uświetnił uroczyste obchody Dnia Strażaka.
Wartość przekazanego sprzętu to 115.000,00 zł.
Dziękujemy i gratulujemy.

Zapisz się do naszego newslettera