Świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości 2023 r. - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

"Jeszcze Polska nie zginęła kiedy My żyjemy..." od hymnu zagranego przez orkiestrę dętą z OSP Rębowo rozpoczęliśmy Gminne Obchody Dnia Niepodległości.
Zebraliśmy się na ul.Rynek przy naszej biało-czerwonej  i stamtąd Burmistrz Iwona Gortat zaprosiła wszystkich do wspólnego marszu ulicami Wyszogrodu.
Na czele przemarszu stanęła orkiestra z OSP Rębowo, kolejno z długą piękną biało-czerwoną flagą zuchy i harcerze, strażacy z Jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Wyszogród, przedstawicie samorządu Burmistrz Iwona Gortat i Przewodnicząca Rady Barbara Dominikiewicz, sekretarz Wioletta Dobrowolska, skarbnik Bogumiła Laskowska.
Na czas przemarszu pod Szkołę Podstawową ulica Rębowska i Niepodległości stały się biało- czerwone
Apel poległych i złożenie kwiatów to kolejny ważny punkt uroczystości dzięki, któremu oddaliśmy wspólnie hołd poległym w imię naszej wolnej Ojczyzny.
Wspólnie przeszliśmy na halę sportową gdzie odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego 
Następnie czekały na nas dwa wyjątkowe koncerty patriotyczne. Pierwszy z nich zaprezentowali nam uczniowie z placówek oświatowych, a drugi koncert zaprezentował nam mundurowo — wokalny zespół "PATRIA" pod kierunkiem Pana Arkadiusza Mamcarza.
 
Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Iwona Gortat podziękowała wszystkim za zaangażowanie i liczne przybycie, które potwierdza, że patriotyzm jest w naszych sercach
 

Zapisz się do naszego newslettera