Apel o przestrzeganie zasad dotyczących parkowania na miejscach postojowych - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Szanowni Państwo,

zwracamy się z gorącą prośbą i apelem o przestrzeganie zasad dotyczących parkowania na miejscach postojowych wyodrębnionych w ciągu ulicy Rębowskiej oraz na innych przyległych do niej ulicach.

Szczególnie chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę również na parkowanie na tzw. łączniku pomiędzy ulicami Mickiewicza i Okólna (skrót do Biedronki) - uliczka ta jest bardzo wąska, a pozostawianie zaparkowanych tam samochodów przez osoby dojeżdżające do pracy w znaczący sposób utrudnia ruch zarówno ten drogowy jak i pieszy, stwarzając zagrożenie dla jego wszystkich użytkowników.

Generalnym zamysłem przy opracowywaniu stałej organizacji ruchu dla w/w ulicy było i nadal jest udostępnienie miejsc postojowych dla wszystkich użytkowników powstałej infrastruktury służącej czasowemu zatrzymania się w celu załatwienia spraw osobistych.

Pozostawianie pojazdów na tych miejscach przez okres kilku lub nawet kilkunastu godzin, stanowi duże ograniczenie dla wszystkich chcących skorzystać z biur, sklepów i innych podmiotów gospodarczych znajdujących się przy tych ulicach. Jednocześnie zaparkowane pojazdy uniemożliwiają wykonywanie prac z zakresu utrzymania porządku i czystości na drogach i ulicach przez ZGK.

Ponownie informujemy i przypominamy, że dla osób dojeżdżających do pracy poza teren Wyszogrodu został udostępniony parking na Targowisku miejsko-gminnym, na którym można pozostawiać swoje auta od piątku po południu do czwartku po południu każdego tygodnia.

Prosimy o dostosowanie się do naszych sugestii i ograniczenie stosowanych praktyk w zakresie parkowania pojazdów na długi okres czasu na wskazanych ulicach naszego miasta.

Zapisz się do naszego newslettera