Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Wyszogród” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Gmina i Miasto Wyszogród złożyło wniosek na zadanie pn.,,Zapobieganie bezdomności zwierząt w Wyszogrodzie” do Samorządu Województwa Mazowieckiego, który został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł z budżetu województwa mazowieckiego w ramach “Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2024”, co stanowi 50% kosztu całkowitego zadania. Pozostała część kwoty na realizację zadania 10 000,00 zł stanowią środki własne gminy.

W ramach zadania planuje się przeprowadzenie zabiegów sterylizacji, kastracji i czipowania zwierząt właścicielskich oraz kotów wolnożyjących wraz z wprowadzeniem danych zwierzęcia i właściciela/opiekuna społecznego do ogólnopolskiej bazy danych. Zabiegi sterylizacji, kastracji, czipowania i wprowadzenia danych do systemu identyfikacji zwierząt wykonywane będą przez lekarza weterynarii prowadzącego gabinet weterynaryjny Agatę Wiktorzak, ul. Warszawska 14, 09-460 Mała Wieś.

Mieszkańcy gminy i miasta Wyszogród zainteresowani zabiegiem sterylizacji i kastracji wraz z czipowaniem dla swoich pupili mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta w Wyszogrodzie pok. nr 3 tel. 0-24 267-26-20  , gdzie po wypełnieniu wniosku otrzymają skierowanie na zabieg do lekarza weterynarii. Wnioski należy składać do 14.06.2024 r.(decyduje kolejność zgłoszeń) Następnie należy skontaktować się z lekarzem weterynarii wskazanym w skierowaniu, celem uzgodnienia terminu wykonania zabiegów weterynaryjnych. Skierowanie upoważnia do przeprowadzenia zabiegu sterylizacji w terminie do 30 września 2024 r.  W ramach programu Wnioskodawca ma możliwość sterylizacji maksymalnie 1 szt. zwierzęcia.

Akcja prowadzona będzie do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w ramach ww. zadania jednak nie później niż do 30.09.2024 r.

Zadanie pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Wyszogród” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

 

Dokumenty do pobrania

Regulamin POBIERZ

Wniosek o sterylizacje/kastrację POBIERZ

plakat_kastracja_sterylizacja_2024-min.jpg

 

Zapisz się do naszego newslettera