Podpisanie umowy "Ciepłe mieszkanie" - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Iwona Gortat wraz ze Skarbnikiem Bogumiłą Laskowską podpisały umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, który reprezentował Prezes Pan Zbigniew Deptuła. Umowa dotyczy dofinansowania w kwocie 326.500,00 zł w ramach programu "Ciepłe mieszkanie" 
  • Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów, oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła (tzw. „kopciuchów”) i poprawę efektywności energetycznej lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.
  • Program „Ciepłe Mieszkanie” będzie wspierać zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.
  • Program kierowany jest do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych bez centralnego systemu ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe.
  • Po spotkaniu informacyjnym zorganizowanym w naszej gminie deklaracje wstępne złożyło 12 beneficjentów. Wszelkie informacje o programie uzyskacie Państwo w Urzędzie Gminy w pokoju nr 3 (parter).

 438196432_831094489052998_3236390857228030024_n.jpg

Zapisz się do naszego newslettera