Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zaprasza przedsiębiorców, osoby prowadzące działalność w zakresie wymagającym pozwoleń środowiskowych oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych na jednodniowe bezpłatne szkolenia dotyczące: „Opłat za korzystanie ze środowiska”.
Jedno ze szkoleń odbędzie się w Płocku w dniu 10 grudnia 2025 r., w budynku Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gałczyńskiego 26, 09-400 Płock.
Pełne informacje o wszystkich terminach i miejscach szkoleń dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego:
„Opłaty za korzystanie ze środowiska – szkolenia w delegaturach …”
https://mazovia.pl/pl/bip/komunikaty/oplaty-za-korzystanie-ze-srodowiska-szkolenia-w-delegaturach-urzedu-marszalkowskiego-wojewodztwa-mazowieckiego-w-warszawie.html
Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców, osób prowadzących działalność wymagającą pozwoleń środowiskowych oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja — decyduje kolejność zgłoszeń.
„Opłaty za korzystanie ze środowiska”
Program szkolenia:
• 10.05-10.15 Powitanie uczestników, wprowadzenie do programu szkolenia.
• 10.15-11.00 Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (Rejestr – BDO).
• 11.00-11.10 Dyskusja, przykłady praktyczne.
• 11.10-11.15 Przerwa.
• 11.15-12.15 Obowiązki sprawozdawcze i opłatowe wynikające z ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej, a także ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – opłata produktowa.
• 12.15-25 Dyskusja, przykłady praktyczne
• 12.25-12.30 Przerwa.
• 12.30-13.00 Obowiązki sprawozdawcze i opłatowe wynikające z ustawy o bateriach i akumulatorach oraz ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji i ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
• 13.00-13.10 Dyskusja, przykłady praktyczne
• 13.10-13.15 Podsumowanie i zakończenie szkolenia.
Karta zgłoszenia POBIERZ


