Dyplom Ministra Edukacji Narodowej - SP Wyszogród - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

       ,,Razem na święta” to ogólnopolska przedświąteczna akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którą corocznie włączają się szkoły z całej Polski. W tym roku również nasza szkoła postanowiła włączyć się w tę akcję, tym bardziej, że przedświąteczna pomoc potrzebującym nie jest nam obca, a dzięki włączeniu się w akcję, możemy pochwalić się dobrymi praktykami, które  organizujemy w naszej szkole.

            Jedną z corocznych przedświątecznych akcji jest zbiórka karmy oraz potrzebnych rzeczy dla Hotelu dla bezdomnych psów w Małej Wsi. Nasi uczniowie przygotowali plakaty, w których zachęcali do pomocy czworonożnym przyjaciołom, przypominali o zbiórce i nadzorowali jej przebieg w szkole. 

            Akcja ta zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, uczniowie dostarczają do szkoły kilogramy karmy, którą następnie sami zawożą do schroniska, spędzają czas z czworonogami oraz wyprowadzają je na spacer.

            Co roku również organizujemy w naszej szkole przedświąteczną akcję zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. To jedna z naszych tradycyjnych zbiórek, bez której święta w naszej szkole nie miałyby tego samego wymiaru.

            Nasi wolontariusze przygotowali ulotki informujące o akcji, rozdawali je podczas przerw i przypominali o zbiórce. Ilość zebranych produktów zaskakuje nas za każdym razem. W tym roku nie było inaczej. Dzięki naszym uczniom oraz ich rodzicom w tym roku paczki otrzymały dwie starsze panie, mieszkanki naszej gminy.

            W przedświąteczny poranek nasi wolontariusze wraz z opiekunami zawieźli podarunki. Łzom wzruszenia oraz słowom podziękowania nie było końca i jak co roku nie zabrakło obowiązkowej herbaty i podzielenia się opłatkiem.

            Ta wspaniała inicjatywa naszych wolontariuszy sprawia, że te święta są piękniejsze nie tylko dla obdarowanych osób, ale przede wszystkim dla darczyńców, którzy sprawiają, że dla innych święta stają się cudowne.

            Święta w naszej szkole to czas magiczny, któremu towarzyszy wspaniała atmosfera przyjaźni i wzajemnej życzliwości. Co roku organizujemy klasowe mikołajki oraz Wigilie, żeby zintegrować zespoły klasowe, a jako szkoła spotykamy się na wspólnym apelu, który przypomina nam cudowne momenty narodzenia Jezusa. Podczas spotkania dzielimy się miłymi słowami i składami sobie wzajemnie życzenia. Wspaniała przedświąteczna atmosfera sprawia, że wracamy po Nowym Roku pełni energii i sił do działania.

            Najważniejszym i największym przedsięwzięciem, które organizowaliśmy jako szkoła po raz drugi, jest przedświąteczny koncert charytatywny. W tym roku hasło przewodnie brzmiało ,,Razem dla Oli”. Ola jest 4-letnią mieszkanką Wyszogrodu, która zmaga się z wieloma chorobami, które nie pozwalają jej prawidłowo się rozwijać. Jedyną szansą są turnusy rehabilitacyjne, które dają szanse na dalszy rozwój.

            Jako szkoła nie mogliśmy pozostać obojętni na potrzeby Oli i jej rodziców. 15 grudnia spotkaliśmy się wszyscy na hali sportowej, aby wesprzeć naszą małą mieszkankę i dać jej nadzieję na kolejne dni. Podczas koncertu wystąpili uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci, na których zawsze możemy liczyć. Gwiazdą wieczoru był zespół Mavilena. Nasze wspaniale tańczące panie umiliły czas swoim występem oraz zaangażowały wszystkich obecnych do tańca razem z nimi. Między występami miały miejsce licytacje przedmiotów wykonanych przez świetlicę szkolną oraz fantów podarowanych przez zaprzyjaźnione firmy z naszej gminy.

            Nowością w tym roku był Nocny bieg charytatywny, który towarzyszył koncertowi. Mimo obaw organizatorów, cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Na trasę biegu wyszło około 100 osób, które biegnąc, idąc lub spacerując, pokonały trasę 5 km tym samym oddając swoją cegiełkę na rzecz małej Oli.

            Zarówno koncert jak i bieg dał nam niewiarygodną kwotę 15800 zł, która została przekazana na turnusy rehabilitacyjne dla Oli, ale co najważniejsze, przyniósł nam niezliczoną ilość emocji, które dały wiarę w ludzi i moc jaką w sobie posiadają.

            Te wszystkie działania uskrzydlają naszą szkołę i pokazują na jakich mądrych i odpowiedzialnych ludzi wychowujemy naszych uczniów. Dają świadectwo, że naszej młodzieży oraz ich rodzicom i najbliższym słowo pomoc nie jest obce. Efekty tych działań sprawiają, że dostajemy wiatru w żagle i nie spoczywamy na laurach, ale zakasujemy rękawy i podejmujemy kolejne wyzwania.

            Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim tym, którzy wspierają naszą szkołę w akcjach charytatywnych: uczniom, rodzicom, przyjaciołom, znajomym oraz wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy nigdy nie odmawiają pomocy i z otwartym sercem włączają się w naszą działalność na rzecz pomocy potrzebującym.

 

Autor: SP Wyszogród

 

 

swie 

Zapisz się do naszego newslettera