Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Serdecznie zapraszamy! - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

 

Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród, Starosta Płocki oraz z Zespołem Szkół im. Jana Śniadeckiego i  Stowarzyszeniem Wokół Śniadeckiego serdecznie zapraszają na obchody 99 rocznicy Święta Niepodległości  11 listopada, które odbędzie się  w Wyszogrodzie.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą  Świętą w Kościele Parafialnym Św. Trójcy w Wyszogrodzie w intencji Ojczyzny.

O godzinie 15.00 wyruszy  przemarsz ulicami miasta wraz z mieszkańcami, harcerzami,  orkiestrą OSP z Rębowa, 4 Pułkiem  Strzelców  Konnych „Ziemi Łęczyckiej” Płock.

 Na „ganku” Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej nastąpi symboliczne powitanie Marszałka J.Piłsudskiego przez Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród. Po powitaniu Naczelnika, kolejnym punktem  będzie przejście na cmentarz i  udział w apelu poległych  przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Uroczystość zakończy się wspólną  Biesiadą Patriotyczną na Hali Sportowej, którą otworzy młodzież Zespołu Szkół w Wyszogrodzie oficjalnym polonezem. W dalszej części uroczystości przewidziane jest  śpiewanie pieśni narodowych oraz  ciepły posiłek.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Plakat 11 listopad ver3

Zapisz się do naszego newslettera