Bezpańskie psiaki z terenu Gminy i Miasta Wyszogród szukają nowych domów - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Szanowni Państwo,

w związku z bardzo dużą liczbą zwierząt, które trafiły w ostatnim czasie pod opiekę schroniska z terenu naszej gminy, pragniemy zaprezentować Państwu zdjęcia oraz krótkie informacje na temat naszych podopiecznych.

Zachęcamy wszystkie osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt aby pochyliły się nad możliwością przygarnięcia jednego z naszych psiaków . Wszystkie pieski są przygotowane do adopcji tj.: odbyły kwarantannę, przeszły zabiegi sterylizacji/kastracji, wykonane zostały wszystkie szczepienia a przed wydaniem wszczepione zostaną im mikroczipy. Pamiętaj: jeśli chcesz adoptować pieska dokładnie przemyśl tą decyzję. Nie decyduj pod wpływem chwili. Adoptuj świadomie i odpowiedzialnie.

„Nie kupuj, adoptuj” – to hasło, które od wielu lat jest propagowane przez środowiska obrońców zwierząt. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda się zapewnić tym zwierzętom lepsze życie w nowych domach. Będziemy wdzięczni również za rozpowszechnienie niniejszej informacji w portalach społecznościowych.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie:

www.schronisko.pukciechanow.pl

www.facebook.com/schroniskopawlowo

tel.: (23) 611-13-59

 

WENA

Wiek: ok 2 lat. Waga: 18 kg. Płeć: samica. Pochodzenie: gmina Wyszogród. Większość z nas wie lub widziała miniaturę sznaucera, ale czy ktoś widział miniaturę owczarka niemieckiego??? Nie, to w takim razie spójrzcie na WENĘ :) WENA jest łagodną, wesołą sunią, przyjaźnie nastawioną do człowieka i do innych psów. Na pewno będzie potrzebowała nauki chodzenia na smyczy, bo na dzień dzisiejszy chodzi słabo.

zdj 3 Wena

 

WAKSI

Wiek: ok 3 lat. Waga: 11 kg. Płeć: samica. Pochodzenie: Gmina Wyszogród. Sunia trafiła do nas 10.08.2017r. z Gminy Wyszogród wraz ze swoim ok. 4 tygodniowym szczeniakiem. WAKSI jest przyjazna, opanowana, łagodna. Potrafi chodzić na smyczy.

Waksi zdj 2

 

WEST

Wiek: 4-5 lat. Waga: 38,5 kg. Płeć: samiec. Pochodzenie: gmina Wyszogród. AKTUALIZACJA marzec 2018: WEST wrócił interwencyjnie do schroniska !!!!! W dniu 28 marca b.r. po miesiącu od dnia adopcji odebraliśmy właścicielowi WESTA. Pies mimo zapewnień adoptującego trafił na łańcuch i to na łańcuch krótszy niż 3 metry, nie miał też stałego dostępu do wody. Przypominamy: SCHRONISKO NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH !!!!! WEST nadal szuka domu, ale bez łańcucha i innych psów (nie dogaduje się z innymi psami, z suczkami jest natomiast zgodny). AKTUALIZACJA styczeń 2018: Po ponad półrocznym pobycie WESTA w naszym schronisku, WEST przeszedł zmiany w swoim zachowaniu. Od paru miesięcy wykazuje bardzo silne cechy psa stróżującego i o ile pracowników i wolontariuszy, którzy go co sobotę wyprowadzają toleruje i jest dla nich łagodny, o tyle obce osoby, które odwiedzają nasze schronisko z chęcią by zjadł. Nie dogaduje się również z innymi psami. WEST przyjechał do nas z miejscowości Ciućkowo. Jest ogromnym psem, a przy tym uwielbia się łasić, przytulać i być drapanym. Umie chodzić na smyczy, jest też pokojowo nastawiony do kotów (nasza cierpliwa kotka biurowa MERRY sama osobiście sprawdzała). Polecamy psa do domu z ogrodzonym podwórzem i zadaszonym kojcem, gdyż z przekazanej informacji od Pani, do której się przybłąkał, WEST bez problemu radzi sobie z niższymi ogrodzeniami.

 

zdj 2 West

 

WIBID

WIBID, jest to około 4-letni piesek, wyglądem przypominający owczarka. Trafił do schroniska w kwietniu bieżącego roku z miejscowości Bolino. WIBID jest przyjaznym i spokojnym psem, o łagodnym usposobieniu. Słucha się człowieka, posłusznie chodzi na smyczy, przy odrobinie cierpliwości i współpracy będzie świetnym towarzyszem do spacerów w mieście, zabaw z dziećmi na działce lub wiernym stróżem podwórka.

Wibid

 

WIFI

Wiek: ok. 12 lat. Waga: 36 kg. Płeć: samiec. Pochodzenie: Gmina Wyszogród. WIFI trafił do nas 13.04.17 r. z Gminy Wyszogród. Jest starszym, łagodnym psem, trochę nieufnym.

Wifi 3

 

WINSTON

Wiek: 3-4 lata. Waga: 38 kg. Płeć: samiec. Pochodzenie: gmina Wyszogród. Pobyt w schronisku: od maja 2018r. WINSTON przybłąkał się na posesję z kawałkiem sznurka i łańcucha na szyi, czyżby został przez kogoś porzucony w lesie i przywiązany do drzewa??? Po sznurku ma liczne otarcia i rany na szyi. WINSTON jest łagodnym, posłusznym psem, potrafi chodzić na smyczy i bezgranicznie ufa ludziom. Ten wielki kudłaty pies szuka najlepiej domu z dużą działką, gdyż należy do energicznych psów i nie spodobałaby mu się ograniczona przestrzeń.

zdj 1 Winston

 

WIOLA

WIOLA ma około 3 lat, jest małą suczką, która znajduje się w schronisku od czerwca tego roku.

Została znaleziona w Bolinie, gdzie ktoś się nią zainteresował i zadzwonił po pomoc. Z tego powodu, że jest nie dużym zwierzątkiem, w sam raz nadaje się nawet do niewielkiego mieszkania. Gdy trafiła do schroniska była dość nieufna i wycofana, jednak widać postępy w jej zachowaniu, ponieważ coraz lepiej współpracuje z opiekunami. Jest grzeczna i spokojna. Trzeba ją nauczyć chodzenia na smyczy. Została wysterylizowana. Wiola szuka wyrozumiałego właściciela. Gdy już zaufa człowiekowi będzie dobrym kompanem do zabaw i spacerów na świeżym powietrzu.

wiola

 

 

WIOLIS

WIOLIS to przyjazny, mały piesek. Ma około 2-3 lat, a w schronisku przebywa od czerwca 2018 roku. Został znaleziony w miejscowości Bolino, gdzie błąkał się po okolicy. Ma łagodny charakter, jednak jest trochę płochliwy i trzeba czasu żeby zaufał nowemu właścicielowi. Wymaga nauki podstawowych komend i zasad spacerowania na smyczy. W zamian za dobre traktowanie oraz odrobinę cierpliwości można zyskać uroczego przyjaciela, który na pewno odwdzięczy się oddaniem i wiernością.

Wiolis

 

WITUŚ

Wituś jest niedużym, młodym, kudłatym mieszańcem, który został przywieziony do schroniska w kwietniu 2018 roku z Bolina. Szuka domu w którym dostanie dużo miłości i uwagi, ponieważ jest psem bojaźliwym, troszkę nieufnym. Potrzeba trochę czasu żeby zaskarbić sobie jego zaufanie i wierność.

 

Wituś

 

 

WOJTUŚ

Wiek: 3,5-4 lata Waga: 16 kg Płeć: samiec kastrat Pochodzenie: Gmina Wyszogród AKTUALIZACJA: styczeń 2018: WOJTUŚ jest po udanej operacji łapki. Wojtuś trafił do schroniska z gminy Wyszogród, prawdopodobnie po wypadku komunikacyjnym. Przednią prawą łapkę ciągle trzymał w górze, a po wykonaniu RTG okazało się, że przyczyną tego było stare zwichnięcie. Wojtuś na początku roku przeszedł operację łapki, a teraz nawet nie widać, że miał z nią problem. Jest on psem kontaktowym, dobrze dogaduje się z dziećmi i uwielbia być głaskany. Świetnie odnajdzie się w domu z dziećmi, jak również u boku starszej osoby. Wojtuś bardzo chętnie wychodzi na sobotnie spacerki z wolontariuszami, na których zachowuje się wzorowo. Nie zwraca większej uwagi na inne psy i grzecznie obok nich przechodzi. Bardzo ładnie chodzi na smyczy i przez większą część spaceru nie ciągnie. Jest średniej wielkości psem, więc nie byłoby problemu, gdyby zamieszkał w bloku, ale oczywiście z domu z ogrodem, również będzie bardzo zadowolony. Wojtuś lubi być czesany, co pomaga zapobiegać powstawaniu kołtunów, ale nie lubi zabiegów weterynaryjnych i wtedy potrafi pokazać ząbki. Wojtuś nie jest psem idealnym, gdyż takich po prostu nie ma ale jest psem o wielkim sercu, szukającym człowieka, którego mógłby obdarzyć bezgraniczną miłością.

 

zdj Wojtus 3

 

 

 

WUDU

wiek: ok 6 lat, 29.05.2012 waga: 33 kg płeć: samiec, pochodzenie: gmina Wyszogród.

W schronisku od: maj 2018. WUDU jest psem w typie rasy owczarek niemiecki. Jest psem posłusznym, ułożonym, zna podstawowe komendy, potrafi ładnie chodzić na smyczy, niekoniecznie toleruje koty, wobec innych psów raczej nie przejawia agresji.

zdj 8 Wudu

 

Zapisz się do naszego newslettera