NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

 

Dzisiejsza młodzież jest pogubiona i skłonna próbować używek takich jak papierosy, alkohol, „dopalacze”, narkotyki. Uważamy, że o uzależnieniach trzeba mówić stale, aby ostrzec i ochronić młode pokolenie! Dlatego powstał projekt pod hasłem Nie Zmarnuj Swojego Życia skierowany do Polskiej młodzieży.

Wielu młodych ludzi jest narażonych na środki odurzające, będąc obojętnymi wobec dobrych, uniwersalnych wartości takich jak miłość, szacunek, moralność. Chcą zaimponować swojej grupie rówieśniczej, pokazać, że są już sami o sobie decydują i mogą pójść za wzorcami tego świata. Często przekazy muzyczne wpływają negatywnie na ich światopogląd… Skutkami próbowania używek jest uzależnienie prowadzące do chorób, depresji, samotności, braku realizacji siebie, braku pasji, brak sensu życia, itp.

RYMcerze prowadzą projekt profilaktyczny „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany do młodzieży. Podczas spotkania przekazują profilaktykę w przesłaniu, we własnych historiach walki z nałogami oraz w swojej twórczości muzycznej.

Zespół RYMcerze tworzą dwaj przyjaciele Łukasz Bęś (pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank (pseud. Dj Yonas). Współpracują ze sobą od 2006 roku. RYMcerze ruszyli z misją do polskich placówek edukacyjnych, zawitali także do naszego miasta i gminy.

Projekt „Nie zmarnuj swojego życia”, realizowany był w dniu 18 września 2018 r., w następujących szkołach:

   1. Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie-klasy VII i VIII

   2. Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie- klasy III

   3. Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie- Klasy I i II

   4. Szkoła Podstawowa w Rębowie – klasy VII i VIII

   5. Szkoła Podstawowa w Kobylnikach- klasy VII i VII

W realizacji zajęć uczestniczyło około 300 uczniów z terenu naszej gminy. Projekt dotyczył przeprowadzenia spotkań z młodzieżą, których tematyką była profilaktyka antynarkotykowa, antyalkoholowa oraz motywowanie młodych ludzi do aktywności i walki z nałogami. Realizowany był pod patronatem Rzecznik Praw Dziecka -Pana Marka Michalaka i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Ambasadorami projektu są takie gwiazdy jak: Tomasz Adamek, Maciej Musiał , czy Jerzy Dudek.

Grzegorz Klus

Przewodniczący MGKRPAiU w Wyszogrodzie

NZZ1NZZ2NZZ3NZZ4NZZ5NZZ6NZZ7

Zapisz się do naszego newslettera