Spotkanie autorskie z Joanną Jax - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Dnia 20 września 2018 roku na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Wyszogrodzie i Filii w Rębowie, we współpracy z Fundacją dla Rodaka, w Rębowskim Domu Kultury gościła pani Joanna Jax. Pisarka, malarka, pasjonatka literatury biograficznej. Jej pierwsza powieść, którą zadebiutowała w 2014 roku "Dziedzictwo von Becków", zachwyciła nie tylko czytelników, ale także recenzentów. Następne powieści potwierdziły wspaniały kunszt literacki pisarki. Pani Joanna za swoją twórczość otrzymała wiele nagród między innymi jest laureatką Wawrzynu - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników).

Małgorzata Madany przedstawiła pisarkę zebranym miłośnikom jej twórczości, a Paweł Kobukowski, przybliżył działalność Fundacji dla Rodaka, pod której patronatem odbywało się spotkanie. Następnie autorka zaprezentowała swoją twórczość i opowiedziała jak zaczęła się jej praca jako pisarki oraz okoliczności powstawania jej utworów. Na spotkaniu zaprezentowała pierwszy tom trylogii Zanim nadejdzie Jutro "Podróż do krainy umarłych", który powstał inspirowany współpracą z Fundacją dla Rodaka. Pani Joanna jeden najnowszy egzemplarz swojej powieści z autografem podarowała bibliotece w Rębowie. Na koniec Małgorzata Majewska Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Wyszogrodzie wręczając kwiaty podziękowała za pięknie spędzony czas.

Rangi spotkania dodał fakt, że oprócz zgromadzonych mieszkańców Rębowa i Wyszogrodu, przybył na nie Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród pan Jan Boszko z małżonką o raz radny Zbigniew Madany.

Po spotkaniu, czytelnicy mogli zakupić książki autorki oraz otrzymać autograf. Na zebranych czekał poczęstunek przygotowany przez bibliotekę w Rębowie oraz Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich "Stokrotki" w Rębowie. Było to niesamowite wydarzenie kulturalne, które na długo pozostanie w pamięci ich uczestników.

Biblioteka dziękuje Rębowskiemu Domu Kultury oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu spotkania.

Małgorzata Madany

jax1jax2jax3

Zapisz się do naszego newslettera