Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

 

 

W dniu 1 marca 2019r., w Szkole Podstawowej w Kobylnikach odbyły się Obchody Dnia Patrona.

Dzień Patrona to data, która jest najważniejszą w kalendarium Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach. Ta wyjątkowa uroczystość była kolejnym etapem tworzenia tradycji szkoły i rytuału. Obchody tego dnia okazały się dużą dawką przeżyć estetycznych i ważną lekcją dla całej społeczności szkolnej. Ten wyjątkowy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy zawsze jest Uczeń, duszą szkoły jest Nauczyciel, wsparciem Organ Prowadzący i Rodzice.

Patron to bardzo ważna postać w życiu Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach od dokładnie 8 czerwca 2006 roku, kiedy to nadano szkole imię znanego kompozytora, wielkiego muzyka, uwielbianego artysty.

Nie zabrakło tego dnia wielu zaproszonych gości, których przywitała Pani Dyrektor Anna Kijoch: Panią Iwonę Gortat – Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, Panią Katarzynę Janczak– Wiceprzewodniczącą Rady Gminy i Miasta Wyszogród, Księdza Proboszcza – Marka Jędrzejewskiego, Panią Jolantę Łukasiak - Malicką – Prezesa Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego, Panią Joannę Stelmach – Dyrektora Oddziału w Wyszogrodzie Vistula Banku Spółdzielczego, Pana Marcina Sielczaka – Radnego Gminy i Miasta Wyszogród, Panią Grażynę Piotrowską – Kierownika MGOPS w Wyszogrodzie, Zarząd Rady Rodziców w składzie: Pana Jarosława Smułka – Przewodniczącego Rady Rodziców, Panią Annę Żuławnik – Zastępcę przewodniczącego Rady Rodziców, Panią Wiolettę Wolską – Skarbnika Rady Rodziców, Radę Pedagogiczną oraz Pracowników Szkoły, laureatów konkursów chopinowskich wraz z opiekunami i uczniów wraz z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego.

W ramach różnorodnych działań poświęconych Fryderykowi Chopinowi cyklicznie organizowane są konkursy chopinowskie. W tym roku były to: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Chopin w poezji”, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na plakat „Koncert Chopinowski”, Międzyszkolny Konkurs Informatyczny na plakat „Koncert Chopinowski” - grafika komputerowa, Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wciel się w postać Fryderyka Chopina” skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie, Szkoły Podstawowej w Rębowie, Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie, Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi oraz Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach.

Podczas uroczystości nie zabrakło zwycięskich recytacji w ramach Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Chopin w poezji” . Ogromne brawa i łzy wzruszenia cisnęły się do oczu po wysłuchaniu ich interpretacji.

Koordynatorzy konkursów chopinowskich dokonali podsumowania wyników. Z rąk Pani Iwony Gortat – Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, Pani Katarzyny Janczak – Wiceprzewodniczącej Rady Gminy i Miasta Wyszogród oraz Pani Anny Kijoch – Dyrektora Szkoły zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe.

Najwięcej emocji i wzruszeń wzbudził montaż słowno – muzyczny pt. „Śladami Chopina” przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Tokarskiej. Ta miniatura teatralna odniosła pełny sukces. Przedstawiła życie i twórczość Fryderyka Chopina nie tylko jako geniusza muzycznego, ale osobę, która radość przelewała na klawiaturę, tworząc wielkie arcydzieła.

Nie zabrakło bogatej scenografii, prezentującej salonik Chopina z fortepianem. W tle widać było mazowieckie wierzby, a w oddali słychać dźwięki muzyki.

Na zakończenie zaproszeni goście pogratulowali tak wspaniałego Święta i tak wielu twórczych działań poświęconych Fryderykowi Chopinowi.

Pani Dyrektor podziękowała Radzie Pedagogicznej i Pracownikom Szkoły za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach i Pani Marioli Wojtkiewicz – Kierownikowi ds. Organizacji i Zarządzania Domem Urodzenia Fryderyka Chopina i Parkiem w Żelazowej Woli, jako głównym sponsorom tej uroczystości. Laureatom jeszcze raz pogratulowała i zaprosiła wszystkich na pokonkursową wystawę prac.

Zaproszeni goście obdarowali laureatów dyplomami i upominkami, a dzieci słodkościami.

Niech to wyjątkowe spotkanie będzie inspiracją do dalszych, równie wzniosłych działań.

 

1131313133

 

121212211

 

 

15155151

 

141414141441

 

Zapisz się do naszego newslettera