XL Dni Wisły w Wyszogrodzie - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

W dniach 14-16 czerwca 2019r. odbyły się „XL Dni Wisły” w Wyszogrodzie. Uroczystości rozpoczęliśmy w piątek sesją historyczna pt. „Wyszogród dawny ośrodek władzy” w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej, następnie na Wyszogrodzkim Amfiteatrze odbył się Festiwal Piosenki Turystycznej „Dźwiękospacery po Mazowszu” a na zakończenie zagrał zespół szantowy „Ekt Gdynia”. 
W sobotę 15 czerwca o godz. 8.30 odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci, a następnie turniej Dzikich Drużyn o Puchar Burmistrza GiM Wyszoród. 
Po południu, uroczystego otwarcia „XL Dni Wisły” na Wyszogrodzkim Rynku dokonała Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród – Pani Iwona Gortat wraz z Przewodniczącą Rady Gminy i Miasta Wyszogród – Panią Barbarą Dominikiewicz oraz prowadzącą uroczystość Małgorzatą Majewską, którzy powitali przybyłych gości, zapraszając do wspólnej zabawy.
Po oficjalnym otwarciu obchodów „Dni Wisły” jako pierwsza na scenie wystąpiła „Druga Maryla”- czyli mężczyzna naśladujący Marylę Rodowicz. Łudząco podobny do artystki głos oraz charakteryzacja wywołała wiele śmiechu i radości u wszystkich uczestników wydarzenia. 
W następnej kolejności na scenie zagrał zespół „Nowa Kultura” z Gostynina, z gatunku muzycznego Reggae w składzie: Paweł Kołodziejski, Marcin Osmolak, Piotr Koprowicz, Łukasz Trojanowski, Mariusz Peda, Tomasz Owczarczyk, Justyna Skrzeczkowska, Mateusz Skrzeczkowski, Dariusz Szadkowski, Maciej Milczarek. Razem z zespołem wystąpił także Pan Hubert Więckowski - Dyrektor Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Wyszogrodzie- wcześniejszy główny wokalista zespołu. 
Kolejno, wystąpił zespół „Imperium”, znany z utworów „Żółte Tulipany”, „Wirują światła” „Jesteś mym snem”. Na scenie pojawili się : Mirosław Krysztopa, Ireneusz Karolczuk oraz grupa taneczna. 
Gwiazdą wieczoru był zespół Zespół Extazy w składzie: Kamil Chudziński, który jest liderem zespołu wraz ze świetnymi tancerkami. Artysta zaśpiewał m.in. „Noc taka czarna”, „Kochana Moja”, „Chciałem być”. Występujące na scenie trio świetnie się ze sobą komponowało i dostarczyło uczestnikom masy wrażeń i zabawy. Miło nam poinformować, że sponsorem Zespołu Extazy na XL Dni Wisły była firma „Kaltus”, za co serdecznie dziękujemy.
Kolejną gwiazdą wieczoru był każdemu znany Felicjan Andrzejczak, który we wcześniejszych latach był wokalistą Budki Suflera. Felicjan Andrzejczak śpiewał w niej niespełna rok, ale na trwałe zapisał się w historii polskiej muzyki dzięki wykonaniu piosenki „Jolka, Jolka pamiętasz”. Artysta znany jest również z utworów „Noc komety” i „Czas ołowiu”. 
Na zakończenie zagrał zespół Disco Polo „Caprii”, który wprowadził w taneczny nastrój wszystkich mieszkańców. 
Drugi dzień „XL Dni Wisły” zgodnie z zamierzeniami rozpoczęliśmy zawodami wędkarskimi dla dorosłych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, a następnie w amfiteatrze nad Wisłą odbyły się występy dzieci oraz młodzieży ze szkół z terenu Gminy i Miasta Wyszogród. Na scenie nie zabrakło także lokalnych artystów m.in. zespołu „Retro” oraz tanecznej „Mavileny”. 
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim sponsorom, Panu Leonardowi Sobierajowi- Dyrektorowi Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Pani Iwonie Marczak- Prezesowi Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” za współorganizację piątkowych Dni Wisły. Dziękujemy Panu Piotrowi Majewskiemu za zorganizowanie Turnieju Dzikich Drużyn o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród, dziękujemy także Bibliotece Publicznej oraz Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie oraz wszystkim, którzy włączyli się we współorganizację XL Dni Wisły w Wyszogrodzie. 
Mamy cichutką nadzieje, iż tegoroczny repertuar spełniał Państwa oczekiwania, a w razie uwag prosimy o wiadomość, żebyśmy mogli poprawić się za rok :)
Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!

 

 

Link do fotorelacji -> XL Dni Wisły w Wyszogrodzie 

 

64594500 853516638380418 9103647701764931584 o

 

Zapisz się do naszego newslettera