Spotkanie „Wiele zabawy i radości sprawia poznanie swojej miejscowości” - Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Jesteś tutaj:

Dnia 29 października 2019 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszogrodzie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Wiele zabawy i radości sprawia poznanie swojej miejscowości”. Spotkanie było jedną z form realizacji projektu, do którego nasza biblioteka przystąpiła i pozyskała środki z konkursu grantowego programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”. Celem projektu było poznanie tradycji i kultury regionu, promocja czytelnictwa oraz spotkania z mieszkańcami miasta, którzy opowiadali o tym jak żyło się w Wyszogrodzie w latach 50, 60 ubiegłego wieku.

Naszym gościem podczas tego spotkania była Pani Jadwiga Żukowska, wieloletnia nauczycielka, lokalna artystka,malarka, która w niezwykle barwny sposób opowiadała o tym jak dzieci i młodzież spędzali swój wolny czas, o życiu mieszkańców bez prądu, bieżącej wody oraz   takich sprzętów jak pralka, lodówka , telewizor.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Wandą Przedwojewską i Barbarą Kolczyńską.

Małgorzata Majewska

Dyrektor M i GBP w Wyszogrodzie

 

 

 

20191028 095302

 

20191028 095357

Zapisz się do naszego newslettera